Liiton hallitus

Teollisuusliiton hallitus vuosiksi 2018-2023. Hallituksessa on kaikkiaan 28 jäsentä.

Hallituksen puheenjohtajisto

Puheenjohtaja Riku Aalto

Ensimmäinen varapuheenjohtaja Turja Lehtonen

Toinen varapuheenjohtaja Heli Puura

Kolmas varapuheenjohtaja Jari Nilosaari

Hallituksen jäsenet ja varajäsenet

Varsinainen jäsen

Varajäsenet

Riku Aalto
0400 711 072
riku.aalto@teollisuusliitto.fi

1. varajäsen

Eero Kelppe

2. varajäsen

Antti Laitinen

3. varajäsen

Teemu Mäki

 

Satu Heijari
050 337 9789
satu.heijari@gmail.com

1. varajäsen

Sauli Holappa

2. varajäsen

Esa Sainio

 

Hannu Koistinen
040 547 3124
koistinenhp@gmail.com

1. varajäsen

Eero Holsti

2. varajäsen

Juha Pakarinen

3. varajäsen

Voitto Mansikkamäki

Heidi Koivisto
044 020 7423
heidi.koivisto@kyrel.fi

1. varajäsen

Jari Roslöf

2. varajäsen

Petri Kallio

3. varajäsen

Pirjo Pesonen

Tapio Kuhmonen
040 502 4323
tapio.kuhmonen@kone.com

1. varajäsen

Paavo Niskanen

2. varajäsen

Erkki Sinisalo

3. varajäsen

Sari Kinisjärvi

Anu Lammi
050 324 6804
anu.lammi@luukku.com

1. varajäsen

Virpi Kosonen

2. varajäsen

Suvi Vaara

3. varajäsen

Soile Pasanen

Arto Liikanen
040 735 4855
arto.liikanen@hotmail.com

1. varajäsen

Ville Kivimäki

2. varajäsen

Tuomo Liukkunen

3. varajäsen

Aimo Äikäs

Mika Lindblad
040 592 9009
mika.lindblad@gmail.com

1. varajäsen

Anu Luhtanen

2. varajäsen

Pasi Lattunen

3. varajäsen

Risto Karhu

Janne Naukkarinen
040 351 9322
janne.naukkarinen@metsagroup.com

1. varajäsen

Jarno Kemiläinen

2. varajäsen

Tapani Kontio

3. varajäsen

Milja Tuomainen

Jari Nilosaari
0400 872 641
jari.nilosaari@teollisuusliitto.fi

1. varajäsen

Marilla Hokkanen

2. varajäsen

Esa Sorila

3. varajäsen

Risto Lepola

Ronny Norrgård
050 583 7336
ronny.norrgard@live.com

1. varajäsen

Jarmo Eskelinen

2. varajäsen

Eija Uusivirta

3. varajäsen

Kati Keskisarja

Mathias Pukkila
050 356 1072
mathias.pukkila@msk.fi

1. varajäsen

Vesa Autio

2. varajäsen

Kari Nokelainen

3. varajäsen

Jukka Suomela

Heli Puura
050 525 2673
heli.puura@teollisuusliitto.fi

1. varajäsen

Anne Gärding

2. varajäsen

Tuija Pircklén

3. varajäsen

Sami Hietaharju

Sami Ryynänen
050 458 2218
sami.ryynanen@neste.com

1. varajäsen

Ismo Raatesalmi

2. varajäsen

Elof Juselius

3. varajäsen

Juha-Pekka Siltala

Peter Sjökvist
0400 181 878
fortroendeman@narko.com

1. varajäsen

Sari Yliaho

2. varajäsen

Magnus Lindholm

3. varajäsen

Tom Lindholm

Mari Tuomaala
040 587 8470
marituomaala@hotmail.com

1. varajäsen

Jani Kurtti

2. varajäsen

Tiina Elkki

3. varajäsen

Päivi Eskola

Lasse Vertanen
040 192 3206
lasse.vertanen@pp.inet.fi

1. varajäsen

Teija Mattila

2. varajäsen

Antti Smura

3. varajäsen

Janne Himanen

Jarno Viljakainen
050 384 3965
jarno.viljakainen@kolumbus.fi

1. varajäsen

Jari Vilen

2. varajäsen

Ritva Korhonen

3. varajäsen

Jari Mäki-Koivisto

Pentti Iso-Aho
0400 264 585
pena.isoaho@gmail.com

1. varajäsen

Vesa Kervinen

2. varajäsen

Tanja Levaniemi

Mikael Kaartoaho
050 326 6263
m.kaartoaho@gmail.com

1. varajäsen

Eveliina Koivisto

2. varajäsen

Maija Vikkula

3. varajäsen

Riina Pensikkala

Reijo Kontinen
040 547 6774
reijo.kontinen58@gmail.com

1. varajäsen

Hannu Vallintaus

2. varajäsen

Tapani Collin

3. varajäsen

Juha-Matti Kiviluoma

Turja Lehtonen
0400 535 616
turja.lehtonen@teollisuusliitto.fi

1. varajäsen

Toni Keränen

2. varajäsen

Ensio Moisanen

3. varajäsen

Ville Korpinen

Antero Palomäki
040 701 8657
antero.palomaki@sandvik.com

1. varajäsen

Tero Isotalo

2. varajäsen

Toni Leppälahti

3. varajäsen

Pertti Lindqvist

Hanna-Kaisa Rokkanen
040 721 7977
hanna.rokkanen@gmail.com

1. varajäsen

Jari Jormalainen

2. varajäsen

Timo Voutilainen

3. varajäsen

Tommi Vanhala

Asko Saarinen
050 312 4081
ao.saarinen@gmail.com

1. varajäsen

Maritta Nousiainen

2. varajäsen

Matti Rajala

3. varajäsen

Risto Huusko

Antti Salonen
040 832 1315
antti.salonen@sandvik.com

1. varajäsen

Rauno Lehtinen

2. varajäsen

Virva-Mari Rask

3. varajäsen

Marko Svärd

Petri Sorvali
050 358 0197
petri.sorvali@nokiantyres.com

1. varajäsen

Harri Kupiainen

2. varajäsen

Maarit Virta

3. varajäsen

Jukka Mäkelä

Mika Vuoti
040 868 7537
mika.vuoti@ssab.com

1. varajäsen

Kari Mehtälä

2. varajäsen

Sauli Hilden